START

ŚWIATOWY


TYDZIEŃ


PRZEDSIĘBIORCZOŚCI


SZCZECIN


16-22 listopada 2015


Rejestracja

Ale o co chodzi?

O co chodzi?

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week, GEW) to największe na świecie święto przedsiębiorczości -międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, obecnie w 150 krajach świata, w tym w Polsce. Hasłem przewodnim obchodów w 2015 r. jest GET CONNECTED.

Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.

Ogólnopolskim koordynatorem wydarzenia jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która współpracując z licznymi instytucjami, organizacjami i firmami buduje szeroką koalicję poparcia na rzecz promowania przedsiębiorczości w naszym kraju. Regionalnym koordynatorem GEW na Pomorzu Zachodnim jest Technopark Pomerania.

 

GET CONNECTED

Wydarzenia w ramach GEW 2015 w Szczecinie

15/11
niedz.

TEDxSzczecin Youth: Made in the Future!

opis: Zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak zareagowałby Krzysztof Kolumb, gdyby ktoś mu zdradził, że za kilkaset lat jego podróż “do Indii” skróciłaby się do kilku godzin? Czy renesansowi malarze mdleliby na widok współczesnej sztuki? Czy człowiekowi pierwotnemu smakowałby jogurt? A może zastanawiałeś się, jak Ciebie zaskoczy przyszłość? Jeśli tak, to dołącz do nas i daj się zaskoczyć!

organizator: TEDxSzczecin

16/11
pon.

Let's work together - kreatywne metody pracy w zespole

opis: Efektywność i kreatywność zespołów to niezmiernie ważne elementy sukcesu w biznesie czy nauce. Co zrobić, aby Twój zespół przekształcił się w zespół wypracowujący oryginalne rozwiązania i unikatowe idee? Jak zwiększyć kreatywność zespołu? Jakie metody stosować i jak robić to dobrze? Na te pytania odpowiemy podczas szkolenia „Let’s work together”, które odbędzie się 16 listopada 2015 r. w Technoparku Pomerania, w godzinach 15.30-18.00.

organizator: Technopark Pomerania

16/11
pon.

Zastosuj SWOT żeby działać SMART

opis: Wykreuj świadomie swoją przyszłość zawodową.

organizator: Akademickie Biuro Karier US

16/11
pon.

P i R – magiczne dwie litery w biznesie

opis: Na szkoleniu dowiecie się Państwo czym jest PR dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak skutecznie prowadzić działania public relations, od czego zacząć oraz jak tworzyć treści do materiałów promocyjnych.

organizator: Platforma Matrix (Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

16/11
pon.

Techniki prowadzenia rozmów dla kadry menedżerskiej

opis: Współczesny menedżer powinien posiadać zarówno szeroką wiedzę zawodową, jak i konkretne umiejętności osobiste (soft skills). Termin ten oznacza umiejętności, które są niezbędne do kształtowania skutecznej komunikacji i współpracy. Umiejętności osobiste poprawiają jakość i efektywność komunikacji. Kadra zarządzająca, która profesjonalnie posługuje się komunikatami werbalnymi i niewerbalnymi, jest przekonująca, wiarygodna i szybko zdobywa przychylność pracowników i partnerów biznesowych.

organizator: Polska Fundacja Przedsiębiorczości

16-20
lis

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Książnicy Pomorskiej

opis: Warsztaty dla grup zorganizowanych (młodzieży z klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) w formie rozgrywki w symulacyjną grę planszową „Chłopska Szkoła Biznesu”.

organizator: Książnica Pomorska

16/11
pon.

Człowiek, który przepłynął kajakiem Atlantyk

opis: Polski podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca. Dzięki internetowemu głosowaniu na stronie National Geographic zdobył tytuł Podróżnika Roku 2015.

organizator: Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

16/11
pon.

Konsultacje księgowe

opis: Indywidualne konsultacje z zakresu prawa i księgowości dla młodych przedsiębiorców i osób, które chcą założyć własną działalność gospodarczą

organizator: Stowarzyszenie "Synergia"

16/11
pon.

Level up!

opis: Chcesz żeby Twój angielski wszedł na wyższy Level? A może myśl o rozmowie po angielsku przyprawia Cię o zawrót głowy? Mamy na to radę! Przyjdź do Nas i rozmawiaj po angielsku. Szlifuj z Nami słówka i czasy w trakcie konwersacji

organizator: Stowarzyszenie NIE MA BYM

17/11
wt.

Model biznesowy – jak się do tego zabrać?

opis: Warsztat

organizator: Technopark Pomerania

17/11
wt.

Kompas Kariery - narzędzie pomocne w diagnozie kierunku kariery zawodowej

opis: Warsztat Kompas Kariery - narzędzie pomocne w diagnozie kierunku kariery zawodowej

organizator: International Coach Federation Polska – komitet lokalny Szczecin

17/11
wt.

Czym jest Inteligencja finansowa i jak o nią zadbać?

opis: Czym jest Inteligencja finansowa i jak o nią zadbać?

organizator: International Coach Federation Polska – komitet lokalny Szczecin

17/11
wt.

Giełda Pracy

opis: Giełda Pracy stanowi doskonałą możliwość bezpośredniej rozmowy z pracodawcami i wymarzona okazja do znalezienia praktyki, stażu lub pracy nie wychodząc poza mury uczelni.

organizator: Akademickie Biuro Karier US oraz Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości US

17/11
wt.

Jak mówi i słucha skuteczny przedsiębiorca? Narzędzia komunikacyjne w biznesie

opis: Świadoma komunikacja w biznesie jest bardzo ważna, to tak naprawdę połowa sukcesu. Gdy wiemy jak budować relacje ze swoim rozmówcą jesteśmy w stanie sprawniej osiągać postawione przez nas cele. Zapraszamy na warsztat poświęcony nabywaniu wiedzy z zakresu skutecznej komunikacji – poznaj narzędzia komunikacyjne, które pozwolą Ci łatwej się poruszać w biznesowym świecie.

organizator: Akademickie Biuro Karier US

17/11
wt.

Zdobądź stałego klienta za pomocą skutecznego e-mail marketingu

opis: Na szkoleniu dowiecie się Państwo jak dotrzeć do klientów, jak budować z nimi relacje, jakie są narzędzia, które pomogą dostarczyć i pozyskać wartościowe informacje dla Państwa firmy.

organizator: Platforma Matrix (Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

17/11
wt.

Like na Facebooku to nie wszystko – media społecznościowe dla małych i średnich firm

opis: Na szkoleniu dowiecie się Państwo o rzeczach, których w social media nie powinniście pisać, poznacie przykłady dobrych i nienajlepszych działań w mediach społecznościowych i charakterystykę poszczególnych serwisów.

organizator: Platforma Matrix (Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

17/11
wt.

Konsultacje prawne

opis: Stowarzyszenie "Synergia" w ramach prowadzonego przez siebie punktu "Prawo dla przedsiębiorcy" zaprasza na indywidualne konsultacje z zakresu prawa i księgowości dla młodych przedsiębiorców i osób, które chcą założyć własną działalność gospodarczą.

organizator: Stowarzyszenie "Synergia"

17/11
wt.

Motywacja to nie wszystko. Skuteczne zarządzanie sobą w drodze po swoje marzenia.

opis: Chcesz odnieść sukces i osiągnąć zamierzone rezultaty? Dam Ci kilka rad. Nie słuchaj się starszych, myl się często, napotykaj problemy i odpoczywaj. Nigdy nie bądź sobą i zawsze licz na innych ludzi.

organizator: Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

17/11
wt.

Warsztaty z pisania umów

opis: Celem szkolenia jest kompleksowe zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami dotyczącymi konstruowania oraz zawierania umów w obrocie gospodarczym. Każdy podmiot funkcjonujący w obrocie gospodarczym spotyka się na co dzień z rozmaitymi rodzajami umów i w bardzo wielu przypadkach przedsiębiorcom brak jest wiedzy dotyczącej skutków prawnych konkretnych zapisów.

organizator: Polska Fundacja Przedsiębiorczości

18/11
śr.

Ile wart jest Twój pomysł - warsztat z inwestorem

opis: Warsztat

organizator: Technopark Pomerania

18/11
śr.

PapryQArz #3 - meetup dla testerów

opis: Celem spotkań jest integracja branży IT, głównie testerów i osób zajmujących się szeroko rozumianą jakością. Zależy nam na dyskusji na interesujące tematy i dzieleniu się wiedzą. PapryQArz to nie tylko prezentacje ale przede wszystkim nowe kontakty i ciekawe dyskusje z ludźmi z branży.

organizator: PapryQArz.org

18/11
śr.

Dobra komunikacja pomiędzy testerem a deweloperem

opis: W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości serdecznie zapraszamy na ciekawe warsztaty, zainicjowane przez zaprzyjaźniony zespół PapryQArz, a prowadzone przez znaną postać w świecie QA/testowania (m.in. ostatnio można było go zobaczyć na prelegent na TestWarez, ogólnopolskiej konferencji na temat problemów i trendów w testowaniu oprogramowania.

organizator: Klaster IT, PapryQArz

18/11
śr.

Jak tworzyć wygrywające modele biznesowe

opis: Model biznesowy to sposób, w jaki firma wykorzystuje swoje zasoby, aby generować zyski. Konkurencja w praktycznie każdej branży jest coraz większa, dlatego coraz istotniejsze jest nie tylko CO robi firma, ale i JAK to robi. Dzięki wprowadzeniu innowacji w model biznesowy każda firma może wyróżnić się spośród innych, pozyskać nowych klientów i zwiększyć generowane zyski.

organizator: Business LInk Szczecin, Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii

18/11
śr.

Niemożliwe nie istnieje

opis: Podczas warsztatu zaprezentowana zostanie rola motywacji w życiu codziennym i niecodziennym. Przekonasz się jak odnaleźć motywację i determinację w dążeniu do wielkich celów. Jak poczucie humoru i dystans wpływają na przetrwanie na co dzień? Jak żyć świadomie i widzieć w życiu możliwości zamiast barier? Dlaczego warto pomagać innym? Na te i inne pytania uzyskasz odpowiedź na warsztacie „Niemożliwe nie istnieje”. Bo najważniejsze jest by pokonywać wszelkie przeciwności.

organizator: Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

18/11
śr.

Combating Financial Crime: How to launder money?

opis: This will be an interactive workshop at which you will get some background knowledge around financial crime including brief history and examples of financial institutions which have been fined for laundering money. However, you will also take part in a case study on… How to launder money! We won’t teach you skills to use in real life, but it will be an exceptional opportunity to combine creativity and knowledge to practice the theory you’ve been learning so far.

organizator: Akademickie Biuro Karier US

18/11
śr.

Giełda Pracy

opis: Giełda Pracy stanowi doskonałą możliwość bezpośredniej rozmowy z pracodawcami i wymarzona okazja do znalezienia praktyki, stażu lub pracy nie wychodząc poza mury uczelni.

organizator: Akademickie Biuro Karier US oraz Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości US

18/11
śr.

Gdzie, dlaczego i jak czyli skuteczne kanały komunikacji marketingowej

opis: Na szkoleniu dowiecie się Państwo jak dobrać odpowiednie kanały komunikacji marketingowej i narzędzia marketingowe do projektów, jaka jest specyfika poszczególnych narzędzi i zasady posługiwania się nimi.

organizator: Platforma Matrix (Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

18/11
śr.

Windykacja – porady praktyczne, aspekty cywilnoprawne i karnoprawne – co może zrobić wierzyciel

opis: Celem szkolenia jest zapoznanie jego uczestników z najważniejszymi aspektami windykacji należności oraz procedurami, które mogą stosować przedsiębiorcy dochodzący zapłaty od swoich dłużników. Jak zabezpieczyć uzyskanie płatności jeszcze na etapie zawierania umowy, jak monitować swoich kontrahentów, jakie działania są dozwolone, a jakich podejmować nie wolno. Nadto podczas szkolenia omówione zostaną zasady prowadzenia tzw. twardej windykacji łącznie z dochodzeniem zapłaty przed sądem, a także aspekty prawa karnego, które mogą być przydatne przy dochodzeniu zapłaty.

organizator: Polska Fundacja Przedsiębiorczości

18/11
śr.

Konsultacje księgowe

opis: Stowarzyszenie "Synergia" w ramach prowadzonego przez siebie punktu "Prawo dla przedsiębiorcy" zaprasza na indywidualne konsultacje z zakresu prawa i księgowości dla młodych przedsiębiorców i osób, które chcą założyć własną działalność gospodarczą.

organizator: Stowarzyszenie "Synergia"

19/11
czw.

Jak odebrać klienta konkurencji?

opis: To warsztat podczas którego poprzyglądasz się jak postrzegasz konkurencję i jak inni postrzegają Ciebie? Jednocześnie, zobaczysz, że „ Konkurencja nie powinna zajmować miejsca w strategicznym myśleniu”. Na co zwrócić uwagę, żeby się wyróżniać i żeby klienci to właśnie Ciebie wybierali i twoje usługi/produkty? Ten warsztat to również okazja do poznania kilku rozwiązań jak wyjść z impasu, jeżeli na chwile się w nim znaleźliśmy.

organizator: Technopark Pomerania

19/11
czw.

Spotkanie FROME

opis: Przedsiębiorco weź sprawy w swoje ręce – tak postanowiło już wielu. Jedni przyjęli strategię pozyskiwania kompetencji spoza firmy, inni z kolei, opracowują programy doskonalenia wewnątrz organizacji. Które rozwiązanie jest właściwe? Jakimi metodami, w jaki sposób kształtować kompetencje personelu? Szkolenia? Coaching? Czy aby na pewno wszystkie firmy powinny i mogą z tego skorzystać? A może jednak coś innego?

organizator: Fundacja Rozwoju Menedżerów i Biznesu FROME

19/11
czw.

"Skuteczne Negocjacje - Fundamenty"

opis: "Skuteczne Negocjacje - Fundamenty"

organizator: International Coach Federation Polska – komitet lokalny Szczecin

19/11
czw.

Efektywne zarządzanie czasem

opis: Warsztaty interaktywne

organizator: Akademickie Biuro Karier US

19/11
czw.

Poznaj swoją cebulę- czyli co Ciebie motywuje do działania

opis: Poznaj swoją cebulę- czyli co Ciebie motywuje do działania

organizator: International Coach Federation Polska – komitet lokalny Szczecin

19/11
czw.

Zacznij być widoczny w Internecie – reklamy z wykorzystaniem Google AdWords oraz Facebook Ads

opis: Na szkoleniu dowiecie się Państwo czym jest AdWords, jakie są sposoby rozliczeń, jak tworzy się konto reklamowe i reklamy, co to jest GPS (Gmail Sponsored Promotions).

organizator: Platforma Matrix (Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

19/11
czw.

KanBo Digital Workplace – sprawne zarządzenie zespołem i informacją w erze cyfrowych organizacji

opis: Coraz bardziej zauważalne jest, że to nie miejsce wykonywania pracy jest głównym spoiwem zespołu, ale cel i zadania jakie przed nim stoją. Rozproszone zespoły, praca w wirtualnym środowisku, tryb „HomeOffice”, czy cyfrowi nomadzi, to pojęcia, które coraz częściej pojawiają się na rynku pracy. Pojawia się jednak pytanie: jak zorganizować miejsce pracy dla „pracowników wiedzy”?

organizator: Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

20/11
pt.

Skuteczne prowadzenie rozmów. Wykrywanie kłamstw.

opis: Powracają warsztaty z wykrywania nieszczerości i skutecznych rozmów biznesowych! Zapraszamy przede wszystkim osoby, których praca wymaga kontaktów interpersonalnych i ich bieżącej oceny, które wykorzystują w pracy umiejętność postrzegania i muszą podczas rozmowy wpływać na zachowanie rozmówców w celu uzyskania informacji lub zmianę ich postaw.

organizator: Technopark Pomerania

20/11
pt.

Design Thinking – jak wykorzystać odbiorców w kreowaniu nowych produktów?

opis: Warsztat

organizator: Technopark Pomerania i Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii (EEN)

20/11
pt.

Biznes widziany kobiecym okiem

opis: Networking, warsztaty oraz garść inspiracji. Jeżeli myślisz o otwarciu własnej działalności, lecz brak ci odwagi i doświadczenia, szukasz inspiracji dla rozwoju własnego biznesu lub chcesz podzielić się swoimi pomysłami to zapraszamy na spotkanie z przedsiębiorczymi kobietami.

organizator: Klub Kobiet

20/11
pt.

Konsultacje prawne

opis: Stowarzyszenie "Synergia" w ramach prowadzonego przez siebie punktu "Prawo dla przedsiębiorcy" zaprasza na indywidualne konsultacje z zakresu prawa i księgowości dla młodych przedsiębiorców i osób, które chcą założyć własną działalność gospodarczą.

organizator: Stowarzyszenie "Synergia"

20/11
pt.

Inwestowanie na giełdzie papierów wartościowych w praktyce

opis: Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do inwestowania na polskiej giełdzie papierów wartościowych w zakresie obrotu akcjami. Szkolenie rozpocznie się poprzez zaznajomienie uczestników z instrumentami finansowymi będącymi przedmiotem obrotu na giełdzie. Następnie uczestnicy zapoznają się z zasadami funkcjonowania giełdy papierów wartościowych. Docelowym etapem szkolenia będzie przedstawienie uczestnikom praktycznych sposobów wyboru i oceny spółek, w tym w szczególności zasad analizy fundamentalnej i technicznej.

organizator: Polska Fundacja Przedsiębiorczości

20/11
pt.

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ – twoja metoda na osiąganie wyników

opis: PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ – twoja metoda na osiąganie wyników

organizator: International Coach Federation Polska – komitet lokalny Szczecin

20/11
pt.

Cyberprzemoc to Ty i Ja

opis: Czy każdy z nas jest potencjalnym sprawcą cyberprzemocy? Co uruchamia w nas chęć czynienia zła - w realnym i wirtualnym - świecie? Czy zrozumienie mechanizmów cyberprzemocy może nas przybliżyć do zrozumienia siebie? O psychologii zła, osobowościowych i sytuacyjnych uwarunkowań przemocy, trójkącie dramatycznym i znakach rozpoznania.

organizator: Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

21/11
sob.

Wydrukuj swoją zabawkę 3D

opis: Warsztaty "Wydrukuj swoją zabawkę 3D" skierowane są do przedsiębiorczych rodziców i pomysłowych dzieci. Podczas zajęć pokażemy uczestnikom, jak łatwo zaprojektować zabawkę, jak ją ożywić, by następnie wydrukować projekty na drukarce 3D.

organizator: Netcamp

Partnerzy

slajd_partnerzy.png 
 

Patronat

og_pion.jpg

 

mecenat.jpg 

Partnerzy ogólnopolscy

Komisja_Europejska_Przedstawicielstwo_w_Polsce.jpg

pl_mg_logo_pion_cmyk.jpg

Minsiterstwo_Administracji_i_Cyfryzacji.jpg

 PARP-logo.jpg

Lewiatan_Forum_Mlodych.jpg

rzeczpospolita.jpg logotyp_bankier_biale.jpg f5-trend-book-logo.557.307.s.png Infor.jpg polska_przedsiebiorcza_pop.jpg
deloitte_pop.jpg mint_media_pop.jpg

 Andrzej_Blikle_Doradca.jpg

 

 

         

Koordynator

logo_stopka.png

TECHNOPARK POMERANIA
Agata Turek
aturek@spnt.pl